Hakkımızda - Ege Tohumcular Platformu

İçeriğe git

Ana menü:

 
Ege Tohumcular Platformu 2015 yılında kurulmuş olup; Ege Bölgesi coğrafi sınırları içerisinde Tohum Üretim sektöründe faaliyet gösteren yetkilendirilmiş üretici firmaların çatı kuruluşudur. Ege bölgesinde Tohumculuk sektörünün geliştirilmesi, sektörde faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişiler arasında mesleki dayanışma sağlanması, mesleki faaliyetlerin kolaylaştırılması, kamu kurum ve kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi, tohumculuk faaliyetinde bulunan firmaların ekonomik ve sosyal haklarının korunmasını amaçlar.

Bu bağlamda;

Misyonumuz
Ege bölgesinde Tohum Üretimi sektöründeki firmaların ulusal ve uluslararası ölçekte bilinirliğini, tanınırlığını, güvenilirliğini sağlamak, yerel tohumlarımızın kullanımını yaygınlaştırmaktır.

Vizyonumuz
Özel girişim, serbest ticaret ve etik davranışı esas alan adil ve rekabetçi bir iş ortamının yaratılması, üyelerinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtım ve rekabet gücünün artırılmasına katkıda bulunulması, üyeler arasındaki eşitliği esas alarak Platform faaliyetlerinde aktif katılım ve dayanışmanın sağlanması, Milli tohumculuk sektörünün gelişimine katkıda bulunulmasıdır.

Organizasyon
Ege Bölgesinde faaliyet gösteren “yetkilendirilmiş tohum üreticisi” firmalar platformun doğal üyesi kabul edilir. Platform çalışmaları bir başkan, iki raportörden oluşan yürütme kurulu tarafından yürütülür.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön