Üyeler - Ege Tohumcular Platformu

İçeriğe git

Ana menü:

ALTIN TOHUMCULUK TİCARET VE SANAYİ A.Ş.

Ürünler / Hizmetler
Firmamız; her tür sebze tohum ıslahı, üretimi, ithalat ve ihracatında Türkiye’de ihtisaslaşmış bir kuruluştur. Sebze üreticilerine en kaliteli ve en üstün vasıflı sebze tohumlarını sürekli devam eden araştırma ve ıslah neticesinde sunmaktadır.

İthalat Yapılan Ülkeler      : İtalya (Italy), Hollanda (Holland), İsrail (Israel), Tayvan (Taiwan), Japonya (Japan)
İhracat Yapılan Ülkeler     : Hollanda (Holland), İsrail (Israel), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Pakistan, Suriye (Syria)

Temsil Edilen Marka ve Ülke : Golden Seed – Türkiye (Turkey)


ANADOLU ÇİM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ

 
Şirketimiz 2007 yılında Hazır rulo çim üretimi,satışı ve pazarlaması amacıyla kurulmuştur.2010 yılında Fito Tohumculuğun, çim tohumlarında  Ege Bölge Distiribitörlüğünü alan firmamız, halen bölgemizdeki,futbol sahaları,golf sahaları,hazır çim üreticileri  gibi profesyonel çim sahalar olmak üzere doğal çim kullanılan tüm peyzaj alanlarının ve bölgesel bayilerin tohum ihtiyaçlarını tedarik etmektedir.Ayrıca  kimyasal ve organomineral  gübre  ithalatı yapan firmamız, bu gübrelerin büyük bir kısmını   İtalyada ki Mugavero  firmasından tedarik etmektedir.

Ürün Grupları;
 • Hazır Rulo Çim
 • Çim Tohumları
 • Kimyasal ve Organominerel  gübreler


BAHÇECİ TARIM ÜRÜNLERİ SAN.TİC. LTD.STİ.


Ürünler / Hizmetler
 • Organik Gübre
 • Sebze Tohumu (Hıyar, Domates)
 • Gıda Ürünleri  - Kurutulmuş Domates

BİRLİK TOHUMCULUK SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Ortaklar tarımsal konulardaki  deneyimlerini  Birlik Tohumculuk bünyesinde birleştirerek bölge ve ülke tohumculuğu ve çiftçilerimize katkıda bulunmayı hedeflemiştir.
Şirket çalışmalarını, buğday ve pamuk tohumculuğunda,  ülke çeşitlerinden bazıları ile  sözleşmeli  üretim olarak illk üretimler yapılmıştır.
Şirket ortaklarınoın bilgi birikimlerinin yoğun olduğu pamukta melezleme  programları oluşturulmuştur. Böylece  yeni çeşit elde etmek yolunda ilk adımlar atılmıştır. 6-7 yıl içinde İleri aşamalara gelen soylar, 2013 – 2016 yılları arasında yürütülen  TÜBİTAK projesi  sonrasında  çeşit adayları  tescil aşamalarına gelmiştir.
Birlik Tohumculuk Şirketi pamukta kendi ıslahı olan;  BİR 949, BİR 781, BİR 138 çeşitlerinin sahibidir.
Buğday ile çalışmalar Ege Tarımsal Araştırma(ETAE)  destekli olmuş ve ETAE ye ait Basribey  95, META 2002 ve KAYRA buğday çeşitleri sözleşmeli olarak üretilmektedir.
Özellikle Ege ve Akdeniz  bölgelerinde pamuktan sonra  ikinci ürün olarak soya  fasulyesinin toprak organik maddesine katkısı için münavebede yer alması önemli görülmüştür. Soya çeşitlerinin adaptasyonları, verimi ve vejetasyon sürelerine bakılarak ETAE’ye ait olan UMUT 2002 çeşidi sözleşmeli olrak Şirketçe üretime alınmıştır.

Ürünler / Hizmetler
 • Buğday Tohumları
 • Pamuk Tohumları

BUĞDAYCI GIDA A.Ş.

Ürünler / Hizmetler
 • EKMEKLİK BUĞDAY TOHUMU ÜRETİMİ - DAĞITIMI

ÇİM TOHUMCULUK ZİRAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Ürünler / Hizmetler
Tohum Üretimi, Hazırlama, AR-GE Ürün Geliştirme, Kamu Kurumları, Peyzaj ve İnşaat Firmaları İle Üreticilere, bayilerimizle Türkiye genelinde satış, danışmanlık ve yeşil alan tesisleri yapmaktır. Yüz yıldan beri Teknolojilerle kendini yenileyen firmamız ithalattan çok ihracata önem vermektedir.

ÜRÜNLERİMİZ
-Çim, Çiçek, Sebze, Süs Bitkisi, Aromatik Bitki Tohumları
-Organik Bitki Besleme Gübreleri ve Torf
-Biyolojik Ürün Geliştirme ve Koruma Ekstratları

ÇİMSER ÇİM ÜRETİM A.Ş.

Türkiye'de; iklim koşullarına uygun, üretilecek çimle spor sahalarının, golf alanlarının ihtiyaçlarını karşılamak ve bu alanda ARGE faaliyetlerinde bulunarak sektörün ülkemizde gelişmesini sağlamaktır.
Sürdürülebilir ari üretim politikası ve 20 yılı aşkın tecrübesiyle yurtdışında, Gürcistan, Azerbeycan, Irak, Mısır, Libya ve Birleşik Arap Emirliklerine ihracat yapan Çimser A.Ş. bu ülkelerdeki çim üretim çiftliklerinin, spor alanlarının ve golf sahalarının kurulmasında önemli rol oynamıştır.
Firmamız yurt içinde ve yurt dışında; çim kullanılan her alanda hem üstzemin hem de alyapısal olarak fizibilite, proje danışmanlık, kontrolörlük ve uygulama hizmeti vermektedir.

ÇOKER TOHUMCULUK SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Çoker Tohumculuk  1986 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde Veli ÇOKER tarafından Akhisar çiftçilerine tohumculuk alanında hizmet  vermek için kurulmuştur. 1995 yılında hedeflerini büyüterek ege bölgesindeki çiftçilere kalitesini tanıtmaya başlamıştır. 2002 yılından buyana şirket ortaklığına İsmail ÇOKER dahil olmuş Türkiye’nin diğer  beş bölgesinde çalışmalarına başlamıştır.  Bu gün ise 3 ülkeye ihracatı başlamış yükselen bir çıta ile devam etmektedir. %100 yerli sermaye ile tohum üretimini kendine görev olarak almış bir firma olarak sebze , yem bitkileri ve süs bitkileri alanlarında yurt içi ve yut dışı pazarına kalitemizi sunmaktayız.

Faaliyeti;

Domates , Biber , Patlıcan , Fasulye , Barbunya , Börülce , Bamya, Şeker mısır,Acur ,Kavun ,Karpuz , Hıyar , Kabak , Semiz otu ,Marul ,Maydanoz ,Roka ,Tere ,Dereotu , Mor-yeşil reyhan,  Soğan ,Pırasa ,Kereviz ,Lahana , Karnabahar , Brokoli ,Turp ,Enginar ,Pancar ,Havuç ,Ispanak , Bezelye ,Bakla ,Nohut , Sudan otu , Süt otu , Çiçek Tohumlarını sertifikalı ve standart kademede üretiyoruz.
ELMAS TOHUMCULUK

ELMAS TOHUMCULUK LTD.ŞTİ. 2004 yılında örtü altı ve açık tarla sebze tohumları, hibrid ve standart olmak üzere, AR-GE, üretimi, yurt içinde ve yurt dışında, pazarlaması konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.
ELMAS TOHUMCULUK olarak hedefimiz üreticilerimize yüksek verimli, hastalıklara dayanıklı, albenisi ve kalitesi yüksek olan sebze tohumu çeşitlerinin ıslahı, üretimi ve pazarlamasıdır.


Ergun Tarım

Ergun Tarım 2006 yılından bu yana sulama sistemleri, tohum, gübre, zirai ilaç konularında hizmet vermektedir.2014 yılından bu yana sertifikalı hububat tohumu üretimi yapmaktadır. TİGEM Denizli il bayiliği görevini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

FARMİ TARIMSAL ENDÜSTRİYEL ÜRETİM SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ

Ürünler / Hizmetler:
-Biyofumigasyon / Biofumigation
-Kahverengi hardal ile yeşil gübreleme / Biocidal green manuring
-Patates tohumculuğu / seed potato production
İthalat Yapılan Ülkeler   :İtalya / Italy  ; Hollanda / Holland
İhracat Yapılan Ülkeler  : Azerbaycan /Azerbaijan
Temsil Edilen Marka ve Ülke : Agrium Italia   S.P.A.

KARYA TARIM

2011 yılında KARYA olarak kurulmuş firmamız ağırlıklı olarak açık alan yem bitkileri ve sebze tohumları üzerine çalışma hedefi koyarak başlamıştır. 2014 yılına gelindiğinde ise CENGİZ CENGİL A.Ş. ismiyle kurulmuş olan firmamız çatısı altında pazarlama faaliyetlerine devam etmeyi KARYA firmamız ile üretim yapmayı hedefleyerek daha kurumsal faaliyet gösterme amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.
Kuruluş başlangıcında başbayilik hedefi ile yola çıkan kuruluşumuz çok fazla zaman geçmeden üretim, ithalat , ihracat hedeflerini de ilkelerine eklemiş olarak 2012 yılında bitki besleme alnında üretim hedefini gerçekleştirmiş, 2013 yılında hibrit mısır tohumluğu üretimine başlamıştır. 2014 yılında ise başlamış olduğu hibrit mısır tohumluğu alanını arttırarak çalışmalarına ara vermeksizin devam etmekte olup, ayrıca patates tohumluk üretimine de 2014 yılı içinde başlamıştır.2015 Yılı ve sonrası için bitki besleme alanında ithalat ve tohumluk konusunda da ihracat hedeflerini planlayarak yoluna devam etmektedir.

Ürün Gruplarımız
Firmamız öncelikli olarak tohumculuk alanında araştırma – geliştirme hedefinin yanı sıra bitki besleme alanında da ürün kalitesi yüksek ürünler ile yaptığı ve yapmakta olduğu hizmet standartını her geçen gün daha yukarı taşıma prensibini kendisine ilke edinmiştir.


KİLERCİOĞLU TARIM VE TOHUMCULUKÜrünler / Hizmetler
 • Yem Bezelyesi Tohumu
 • Fiğ tohumu
 • Nohut, Arpa, Yulaf Tohumu
 • Buğday Tohumu
 • Süt Otu Tohumu


MENDOS TOHUMCULUK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Ürünler / Hizmetler
Mendos Tohumculuk; tarla, endüstri ve yem bitkileri tohumculuğu konusunda yurt içi ve yurt dışı bağlantılı faaliyet göstermektedir. Türk tarımına kaliteli tohumlar sunmak amacıyla ve uzman kadrosuyla çeşit geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktadır. Mendos Tohumculuk, diğer şirketlere tohum üretimi, verim ve tescil denemeleri hizmetleri vermektedir.

Ürün Gruplarımız
Mısır, Pamuk, Yem Bezelyesi, Buğday, Arpa

NEOBİ TOHUMCULUK

Neobi Tohumculuk A.Ş kuruluşundan bu yana (1997) sebze ve yem bitkilerinde ıslah çalışmaları ve araştırmayı kendine görev edinerek, ülke ve dünya tarımına yeni çeşitler kazandırmayı amaç edinmiştir. Eylül 2005 tarihinde şirketimizin özel araştırma kuruluşu statüsü tescil edilmiştir.  
Bu çalışmalar neticesinde kendi ıslahı olan bakla Lazer ve Black Lazer çeşitlerini 2008 yılında tescil ettirmiştir. 2011 yılında Orhun F1 tarla domatesi, Abide F1 sera hıyarı, Nova F1 sırık sera domatesi çeşitlerini  tescil ettirmiştir.  

ÖZALTİN TARIM İŞLETMELERİ SAN. ve TİC. A.Ş.

Şirketimiz 2003 yılında faaliyetlerine Zeytinyağı İşletme tesisi kurarak başlamıştır. Şu anda ise Tohum başta olmak üzere Çırçır, Zeytinyağı, Sebzecilik, Endüstriyel Bitki Üretimi ve Tarımsal Makina Ticareti dallarında faaliyet göstermektedir.

Ürün Gruplarımız
Pamuk, Zeytin Yağı, Buğday, Sebze Tohumları

ÖMEROĞLU TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ


Şirketin kısa tarihçesi (kuruluş tarihi, mevcut durum, varsa ihracat tecrübesi vs.) Yönetim kurulu başkanımız Abbas Ömeroğlu tarafından  kurulan ve 1993 yılında faaliyet göstermeye başlayan  Ömeroğlu Tarım, 2003 yılında Sanita Gıda Sterilizasyon ve Kurutma San. Tic. Ltd. Şti’yi bünyesine ekleyerek  yurtiçi ve yurtdışında çalışmalarına devam etmektedir.


Ürün Gruplarımız
 • Hububat
 • Baklıyat
 • Yağlı Tohumlar, Baharat
 • Orman Ürünleri

PALMİYE TOHUMCULUK ZİR.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ


PALMİYE Tohumculuk Zir.San.veTic.Ltd.Şti 1995 yılında tohumculuk alanında faaliyet göstermek  üzere kurulmuştur.Şirket kurucusu ve Genel müdürü Zir.Müh.Ata SUYOLCU’dur. Çim tohumları konusunda bölgelere ve kullanım amacına göre özel karışımlar hazırlamak uzun yıllardır uzmanı olduğumuz bir konudur.Türkiye’ye ithal ettiğimiz çim tohumlarını; ülkemiz tüm bölgelerindeki futbol sahaları, golf alanları, rekreasyon alanları, peyzaj uygulamaları yanında tarım bayilerine toptan olarak satışını yapmaktayız.Özellikle profesyonel futbol sahaları ve hazır çim üreten SOD üreticileri için yüksek kalite özelliklerine sahip çim tohumlarını temin etmek ve hizmetlerine sunmak en önem verdiğimiz değerimizdir. Firmamız yem bitkileri konusunda , özellikle yonca,süt otu,slajlık mısır ve çayır mera tohumlarında da ithalatçı ve toptancı olarak satışlarını devam ettirmektedir. Sebze tohumu konusunda Ege bölgesi şartlarına uyum sağlayacak olan yeni çeşitlerin tespit ve inovasyon çalışmalrı teknik personelimiz tarafında sürekli olarak yürütülmektedir.
Firmamız profesyonel çiçek tohumlarının yayımını ve satışını belediyeler,resmi kurumlar ve üretici seralar bazında özenle sürdürmektedir.
Son 5 yıldır makine grubumuzu kuvvetlendirmeye ve firmamız toptan satışı içerisindeki payını arttırmaya çalışmaktayız. Tarımsal ve amatör amaçlı kullanılabilen hümik asitli özel gübremizi 2000 yılındna bu yana pazara sunmaktayız PALMORGANİK isimli bu gübremizin tüketimi her yıl müşteri memnuniyetine bağlı olarak artmaktadır.

Ürün Gruplarımız
 • Çim tohumları
 • Yem bitkileri
 • Sebze tohumlar
 • Çiçek tohumları
 • Bahçe makinaları

PAMUKKALE TOHUMCULUK LTD. ŞTİ.

Ürünler / Hizmetler

-Sertifikalı Ekmeklik Buğdaylar
-Sertifikalı Makarnalık Buğdaylar
-Sertifikalı Yem Bitkileri (Tritikale, Fiğ ve Yem Bezelyesi)

İthalat Yapılan Ülkeler   :-
İhracat Yapılan Ülkeler  : Yunanistan

POLEN TOHUMCULUK VE TAR. ÜR. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ

Ürünler
Mısır, Yerfıstığı, İtalyan Çimi, Soya, Yonca

Manisa’da yerleşik olan Polen Tohumculuk; tohum ıslahı, üretimi ve işlemesi alanında, sektörün değerli bir parçası olarak çalışmaktadır. 3 kıtada devam eden kendine ait ıslah programını, Amerika, Avrupa, ABD, Orta Asya, Orta Doğru, Afrika ülkelerini içeren 10 ülkede devam eden Ürün Geliştirme programını sürdüren Polen Tohumculuk; Türkiye’nin en büyük tohum ihracatçılarından biri olmuştur. Yurtiçi satış ağımızın yanı sıra, tohum çeşitlerimiz Polen Tohumculuk markasıyla Avrupa, Arap Yarımadası, Orta Doğu başta olmak üzere bir çok bölgede pazarlanmaktadır.

POLTAR TARIM LTD ŞTİ.

POLTAR mısır ve sebze tohumu ıslahı yapan bir firmadır. Yurt dışı firmalarla ortaklaşa yürütülen ıslah çalişmaları sonucunca pazara en kaliteli çeşitleri sunmak için çalışıyoruz.
Firmamız ıslahtaki konsantrasyonunu sebze yönüne de çevirdi. Piyasada satılan standart tohumlukların hepsini kendi ıslahından geçirmiştir. Şu anda sattığımiz tüm sebze tohumlarinin %90’ını kendimiz üretip işlemekteyiz. Türkiye'nin tohumda en güvenilir markası haline gelen firmamız üreticilerine her türlü desteği sunmaktadır.

Ürünler / Hizmetler
Hibrit mısır ve  hibrit cin mısır ıslahı, standart tohum üretimi, hibrit sebze tohumu ithalatı

SMYRNA TOHUMCULUK İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Ürünler / Hizmetler:
F1 Hıyar, F1 Biber ağırlıklı olmak üzere; sebze tohumlarının; araştırılması, üretimi, yurtiçi ve yurtdışı pazarlaması konularında İzmir merkezli olarak faaliyet göstermektedir.  Çeşit, verim, seleksiyon, bölgelere uygunluk çalışmaları uzman kadrolarımız tarafından Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Marmara Bölgelerinde kurulmuş olan araştırma merkezlerimizde yürütülmekte ve aynı zamanda üniversitelerimizle de bir işbirliği yapılmaktadır. Geliştirilmiş en kaliteli tohum çeşitlerini, istenilen miktar ve zamanda temin etmek anlayışıyla çalışan firmamız Sebze üreticiliğinde  önemli görevler üstlenmektedir. Smyrna Tohumculuk kurulduğu günden bu yana “ yerli, farklı ve kaliteli ürün  “ politikasını kendisine ilke edinmiştir.
İthalat Yapılan Ülkeler   :  -
İhracat Yapılan Ülkeler  : İsrail (Israel), KKTC, Pakistan, Suriye (Syria), Mısır (Egypt), Fas (Morocco), Tunus (Tunisia)

SÖKE TOHUM SANAYİ VE TİC. LTD ŞTİ.

Söke Tohum Sanayi ve Tic. Ltd Şti. Tarla Bitkileri Tohumculuğu üzerine faaliyet göstermek amacıyla 2015 yılında SÖKE’de kurulmuş, 2016 yılında özel sektör tarımsal araştırma kuruluşu belgesini almıştır. Sorumlu kişi: Dr. Nedim ÖZBEK şirket kurucu ortağı olması yanında aynı zamanda AR-GE müdürü olarak görev yapmaktadır. Nedim ÖZBEK; Lisans eğitimini EÜ. Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü, lisans üstü ve doktora eğitimini ADÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde tamamlamıştır. 1988 yılında Tarım Bakanlığında göreve başlamış, 1994-2015 yılları arasında Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsünde görev yapmıştır. Pamuk ıslahı, doku kültürü, agronomisi, fizyolojisi ve kalitesi üzerine çalışmalar yürütmüştür.

Ürünler / Hizmetler:
 • Hali hazırda pamuk ve buğday başlıca ürün gruplarımızı oluşturmaktadır.TASLACILAR DIŞ TİCARET A.Ş.

      Yetenekli çalışanları ve belirgin kişisel zevkleri ve yaratıcı yetenekle, TASLACI ailesi, çekirdeğinden ayrılmış ham pamuk, sertifikalı buğday tohumları, taze ve kışlık buğday, yemlik mısır, arpa, zeytin, nar, erik, ve ayva gibi geniş ve benzersiz bir koleksiyon sunmaktadır.
    Uzmanlık ve rafinelik her zaman TASLACILAR ürünlerinin yaratıcı araştırmalarını ve kalitesinin farkını göstermiş unsurlardır ve bize eşsiz bir şıklık, üstü kalite ve çeşitlilik sağlamıştır.
Ürün Grupları;
 • Ham pamuk,
 • Sertifikalı buğday tohumları, taze ve kışlık buğday,
 • Yemlik mısır, arpa,
 • Zeytin, nar, erik, ve ayva

 
Copyright 2016. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön